Wygoda i zdrowie mogą iść w parze

Zdrowie i szczęście naszych pociech jest dla każdego z rodziców sprawą pierwszorzędną. Dlatego ważne jest, abyśmy dostarczali dzieciom już od najmłodszych lat, pożywne, bogate w witaminy i minerały posiłki, które zadowolą malucha. Jak możemy się domyślić, przygotowanie takich posiłków kojarzy się ze żmudną, czasochłonną pracą, która nie zawsze zostanie zaakceptowana przez delikatne podniebienia naszych smakoszy. Na szczęście w naszym sklepie znajdą Państwo rozwiązanie tego problemu w postaci bogatego wyboru kaszek dla dzieci

Dlaczego akurat kaszki?

Są to produkty, które oferują najmłodszym zbliansowaną i urozmaiconą dietę, ze względu na wykorzystanie różnorodnych rodzajów kasz. Każda z jej odmian dostarcza specyficznych dla siebie wartości, dając możliwość pełnego zaspokojenia potrzeb odżywczych dziecka. I tak w ofercie znajdują się produkty, bazujące, np. na:

  • kaszy jaglanej (wzmacnia odporność, bogata w minerały, lekkostrawna)
  • kaszy kukurydzianej (bogate źródło białka i błonnika, zawiera wiele minerałów, mikroelementów i witamin)
  • kaszy orkiszowej (pomaga leczyć alergie, usuwa toksyny z organizmu, bogate źródło kwasów nienasyconyych)

Które najlepsze?

Na rynku znajdą Państwo olbrzymi wybór kaszek, które diametralnie różnią się od siebie składem. Nasuwa się wiec pytanie, którą z nich wybrać, aby była najzdrowsza dla mojego dziecka. Odpowiedz jest prosta – należy unikać produktów zawierających syntetyczne dodatki i cukier oraz sięgać po te z półki ekologicznej. Dlaczego? Ponieważ to właśnie one tworzone są z wyselekcjonowanych ziaren, przygotowywanych w taki sposób, aby były jak najlepiej przyswajalne dla najmłodszych i zawierały największą ilość wartości odżywczych. Zatem pamiętajmy o tym, aby zawsze czytać na opakowaniach informacje o składzie, jak i zwracać uwagę na certyfikaty ekologiczne. 

Jakie to proste!

Kolejną zaletą obok zdrowia jest szeroki wybór smakowy oraz łatwość przygotowania kaszki. Jak dobrze wiemy, dzieci potrafią być wybredne, a już szczególnie wobec bogatowartościowych posiłków. Jednakże to, co zdrowe nie musi być od razu niesmaczne! Istnieje wiele produktów o ciekawych i różnorodnych smakach, które na pewno znajdą swoich ulubieńców. Poza wyborem smaku, mają Państwo również możliwość kupna produktów bezglutenowych, bezlaktozowych, dla alergików, tak aby najlepiej dostosować rodzaj to potrzeb swojego dziecka. Dodatkowo plusem jest także łatwość w przyrządzeniu. Wystarczy jedynie zmieszać odpowiednią ilość kaszy z wodą lub mlekiem, aby cieszyć się gotowym, sycącym i pełnowartościowym posiłkiem. W taki oto sposób w zaledwie kilka minut, możemy nasycić brzuszki naszych najmłodszych.